Proiect D.R.A.G.O.M.I.R.E.S.T.I. - Desegregarea Romilor prin Aplicarea, Gestionarea și Operaționalizarea Măsurilor de Includere și de Reducere a Excluziunii Sociale aplicând Tactici Integrate

Reducerea gradului de excluziune socială și sărăcie pentru 551 de membri ai comunităților rome marginalizate determinate și delimitate geografic în satele Rădeni și Doagele (comuna Dragomirești, județul Vaslui) într-o manieră integrată, inovativă și sustenabilă. Proiectul va contribui la realizarea obiectivului specific al programului și al apelului prin implementarea de măsurilor integrate de ocupare, educație, serviciilor sociale/medicale/medico-sociale, îmbunătățirea condițiilor de locuit și de combatere a discriminării și promovare a multiculturalității.

• graduation

de copii implicati in Activitati Educationale

• users

persoane implicate in Activitați în domeniul ocuparii forței de munca